Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Potravinářská inspekce zjistila další nevyhovující polský výrobek na našem trhu

Státní zemědělská a potravinová inspekce během cílené kontroly odhalila falšovaný kabanos polského původu. Výrobce klamal o jeho složení.
Potravinářská inspekce zjistila další nevyhovující polský výrobek na našem trhu

Vzorek pro laboratorní analýzu odebrali inspektoři v prodejně obchodního řetězce Lidl v Mostě. Konkrétně se jednalo o masný produkt prodávaný pod privátní značkou a názvem PIKOK KABANOSY, trvanlivý – uzený výrobek o hmotnosti 175 g, šarže L0197/F140/05293 od polského výrobce TARCZYŇSKI S.A.

Výrobce na obalu deklaroval, že na 100 g výrobku bylo použito 158 g masa, z toho 150 g vepřového a 8 g hovězího. Laboratoř však naměřila obsah hovězího masa v množství maximálně 1%, tzn. cca 1,58 g hovězího masa. „Kontrolovaná osoba se tím dopustila porušení Evropského nařízení 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům, a to ve smyslu klamání spotřebitele,“ uvedl v tiskové správě mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Inspekce nařídila stažení dané šarže ze všech provozoven společnosti Lidl Česká republika v.o.s. a v nejbližší době s ní bude zahájeno správní řízení o uložení pokuty. „Tuto informaci o výrobku Pikok Kabanosy jsme obdrželi ve čtvrtek, jde o produkt s datem minimální trvanlivosti do 12. 2. 2019 a v této chvíli už není v prodeji. Případ budeme neprodleně řešit přímo s dodavatelem a rozhodně z něj vyvodíme důsledky,“ vyjádřila se k případu tisková mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder