Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Pozor na mražené kuřecí kuličky prodávané v Icelandu

V mraženém kuřecím polotovaru odhalila laboratorní analýza bakterie rodu Salmonella. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) proto vydala varování před konzumací tohoto výrobku a prodejci nařídila stažení závadné šarže z tržní sítě.
Pozor na mražené kuřecí kuličky prodávané v Icelandu

Konkrétně se jedná o výrobek Kuřecí kuličky na jižanský způsob (Southern Fried Chicken Popsters), krájená kuřecí prsa ze spojovaných kusů masa obalované na jižanský způsob, hluboce zmrazené, určené k dopečení. Z etikety se dozvíte – datum minimální trvanlivosti 15.05.2021, šarže L: 13620, původ kuřecího masa (pozn. stejně jako výroba): Polsko. Nevyhovující vzorek odebrali inspektoři v provozovně Iceland Czech a.s. na adrese Leopoldova 2138/16 v Praze. Rozbor prokázal, že obsahuje bakterie rodu Salmonella, jež způsobují onemocnění salmonelózou.

Šarže již byla stažena z prodeje, nicméně pokud máte předmětnou potravinu doma, SZPI důrazně nedoporučuje její konzumací.

Informaci SZPI sdílela skrze evropský systém rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF). Kontrolovanou osobu nyní čeká správní řízení o uložení sankce.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder