Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Pražská restaurace nabízela klamavé výrobky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila klamání spotřebitele. Jídlo prodávané pražskou společností „Restaurace Kebab Atlas Montes“nabízelo v internetovém obchodě menší podíl vepřového masa.
Pražská restaurace nabízela klamavé výrobky

Dalšími dvěma případy o klamání spotřebitele, který Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila u pokrmů nabízených pražskou provozovnou společného stravování. Restaurace Kebab Atlas Montes své výrobky nabízela prostřednictvím webového portálu damejidlo.cz.

V prvním případě se jednalo o pokrmy Doner Kebab Atlas (jen maso) telecí maso a Pizza Atlas Montes s kebabem z telecího masa. Potravina měla obsahovat dle nabídky telecí maso, avšak inspektoři u výrobce zjistili, že pokrmy byly vyrobeny ze suroviny pod názvem „Kebab z mletého masa MARDINI – Mleté maso navléknuté na otočný rošt s kořením ala Kebab (hluboce zmrazené)“. Vepřového masa mělo být obsaženo ve výrobku nejvíce, ale nacházelo se v něm pouhých 15 % kebabu.


Výrobci bylo inspekcí nařízeno neprodlené odstranění klamavých informací, přičemž bylo také zahájeno správní řízení o uložení sankce.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder