Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Přesun schválených potravin z uzavřených škol do potravinových bank

Tento týden se kvůli zhoršující se situaci kolem koronaviru uzavřely také základní školy. Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Státním zemědělským intervenčním fondem přišlo s pomocí pro subjekty, jež poskytují své výrobky školám v rámci projektu Ovoce, zelenina a mléko do škol. Nyní je mohou nabídnout potravinovým bankám.
Přesun schválených potravin z uzavřených škol do potravinových bank

Podobnou akci jsme zažili už v jarních měsících. Čerstvé a rychle se kazící produkty objednané či vyrobené do 13. října 2020 včetně, s datem spotřeby do 1. listopadu 2020 včetně, budou moci dodat schválené subjekty potravinovým bankám. Organizátoři si od tohoto opatření slibují snížení ztrát výrobců i záchranu rychloobrátkového zboží v hodnotě cca 12 milionů Kč. Pro představu se jedná o zhruba 413 tisíc kusů ze sortimentu ovoce a zeleniny a 755 tisíc kusů mléčných výrobků.

Zájemci (pozn. viz specifikace výše) musí kontaktovat ředitelku České federace potravinových bank. Domluví se na konkrétním způsobu předání a poté jim pracovníci potravinové banky sdělí, co a v jakém množství převzali.

„Chci ocenit práci zaměstnanců potravinových bank a dobrovolníky, kteří pracují i v těchto složitých dnech s obrovským nasazením. Díky tomu se daří zachránit velké množství potravin, které pomohou nejohroženějším skupinám, především seniorům a rodičům samoživitelům,“ uvedl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder