Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Státní veterinární správa informovala o dalších 300 kg polského drůbežího masa se salmonelou, které se prodalo v síti řeznictví Miloš Křeček KK v Praze

V 300 kg zásilce chlazeného čerstvého kuřecího masa z Polska laboratorní vyšetření prokázalo bakterie salmonely. Maso bylo konečným spotřebitelům distribuováno skrze čtyři pražské pobočky řeznictví Miloš Křeček KK, s.r.o.
Státní veterinární správa informovala o dalších 300 kg polského drůbežího masa se salmonelou, které se prodalo v síti řeznictví Miloš Křeček KK v Praze

„Chlazená čerstvá kuřata Tř. A“ pocházela od výrobce: Ubojnia Drobiu PIÓRKOWSCY Jerzy Piórkovski, schvalovací číslo PL 10213901WE, datum spotřeby 17. 3. 2019. „Maso bylo přijato dne 12. března. Následně bylo expedováno na čtyři prodejny výše uvedené společnosti v Praze, které se nacházejí na následujících adresách: Dejvická 21, Praha 6; Francouzská 26, Praha 2; Sokolovská 187, Praha 9; Na Sádce 24, Praha 4. A zde bylo prodáno zákazníkům prodejen,“ upřesnil mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Vzhledem k datu spotřeby je velmi pravděpodobné, že maso již bylo zkonzumováno. Pokud ho někdo zamrazil, neměl by jej dle doporučení jíst a může ho vrátit v místě nákupu.

„Nikdo z našich zákazníků se na nás dosud neobrátil s jakýmikoli zdravotními problémy,“ uvedl jednatel řeznictví Miloš Křeček. Současně vyjádřil lítost nad vzniklou situací a v rámci přijatých opatření ukončil s daným dodavatelem spolupráci. Zvýšený výskyt nemoci nehlásí ani Hygienická stanice hlavního města Prahy, z čehož lze usuzovat, že maso bylo před konzumací tepelně upraveno. Bakterie salmonely zlikviduje působení 70 stupňů Celsia po dobu deseti minut či ekvivalentní systém, tzn. vyšší teplota a kratší čas nebo nižší teplota a naopak delší doba úpravy.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder