Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Téměř polovina kakaa chyběla v rozpustném nápoji MalCao

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce objevili v tržní síti falšovanou potravinu MalCao rozpustný kakaový.
Téměř polovina kakaa chyběla v rozpustném nápoji MalCao

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odebrala vzorek v prodejně Jednoty v Jindřichově Hradci. Jedná se o rozpustný kakaový nápoj MalCao ve dvěstěgramovém balení s označením data minimální trvanlivosti do 07.04.2018 a šarží 6144B. Výrobek byl původem z Polska a na český trh ho distribuovala firma Frape Foods.

Výrobek po laboratorním zkoumání obsahoval téměř polovinu kakaového prášku tedy 6,84%, než uváděl výrobce na obalu, konkrétně 11%.

kakaového prášku v nápoji na 6,84%, výrobce ale na obalu nápoje uvedl informaci: nízkotučný kakaový prášek: 11%. Uvedením klamavé informace o obsahu kakaového prášku na obalu potraviny výrobce porušil nařízení (EU) č.1169/2011 a inspekce zahájí s kontrolovanými osobami správní řízení o uložení sankce.

Inspektoři nařídili prodejci, aby falšovanou potravinu stáhla neprodleným způsobem z trhu ze všech svých poboček, kde se nachází.

Uvedením klamavé informace o obsahu kakaového prášku na obalu potraviny výrobce porušil unijní směrnici, uvedl v tiskové zprávě tiskový mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Inspekce také zahájí s kontrolovanými osobami správní řízení o uložení výše pokuty.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder