Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Více jak tuna prošlých vepřových kůží ve skladu na Litovelsku

Pracovníci Státní veterinární správy z Olomouckého při kontrole skladu potravin na Litovelsku objevili přes 1300 kg zamražených vepřových kůží s prošlým datem použitelnosti.
Více jak tuna prošlých vepřových kůží ve skladu na Litovelsku

Inspektoři při kontrole dozorovaného chladírenského a mrazírenského skladu odhalili dvě palety vepřových kůží, které byly do skladu dodány a zmrazeny několik dní po datu použitelnosti. Vepřové kůže, které se běžně používají při výrobě některých masných produktů, patří k surovinám náchylným ke kažení. Jestliže dojde k překročení doby použitelnosti, přestávají být s ohledem na zdraví spotřebitele bezpečné.

Problematickou zásilku proto veterinární inspektoři na místě znehodnotili barvou a nařídili její následnou likvidaci v asanačním podniku na náklady provozovatele.

Ačkoliv daný sklad není majitelem potravin (pozn. ty v něm nechala uložit a zamrazit jiná společnost), podle platné legislativy převzal skladováním potraviny od jiného ukladatele právní zodpovědnost. Provozovatele proto nyní čeká správní řízení o uložení sankce.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder