Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Vláda udělila výjimky z EET

O schválení výjimky z elektronické evidence tržeb jednala vláda již na minulém zasedání. Nicméně až nyní se shodla na tom, komu ji dočasně udělí. A jedná se hned o dvě skupiny
Vláda udělila výjimky z EET

O schválení výjimky z elektronické evidence tržeb jednala vláda již na minulém zasedání. Nicméně až nyní se shodla na tom, komu ji dočasně udělí. A jedná se hned o dvě skupiny.

První skupina, které se osvobození týká, jsou rybáři při prodeji sladkovodních ryb (zejména kaprů) před Vánocemi. Platnost výjimky se vztahuje na letošní a příští rok a to v rozmezí 14. až 24. prosince. Návrh podal šéf státní kasy Ivan Pilný podporován členy Rybářského sdružení. Na území České republiky dochází k předvánočnímu prodeji zhruba na 2500 místech. Prodejci poukazovali na to, že panuje-li venku mrazivé počasí, znesnadňuje to obsluhu pokladen s dotykovým displejem. Zároveň měli strach, aby v mrazech EET pokladny správně fungovaly. Díky komplikacím by mohlo dojít k omezení prodeje ryb nebo jejich zdražení.

Druhou skupinou, dočasně osvobozenou od povinného elektronického odesílání vydaných účtenek, jsou nevidomé a hluchoslepé osoby. Dle informací Národní rady osob se zdravotním postižením a Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých se jedná o dva až tři tisíce podnikatelů. Používání elektronických pokladen pro ně není snadné a navíc vyžaduje speciální přístroj. Předpokládá se, že výjimka bude platit, dokud se na trhu neobjeví vhodné elektronické kasy a zároveň se čeká na zpřístupnění internetových aplikací Elektronická evidence tržeb a Daňový portál.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder