Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Zákaz slevových akcí pro nezdravé potraviny v Británii

Britská vláda reaguje na rostoucí počet obézních občanů. Od dubna 2022 má vstoupit v platnost opatření, které zakáže slevové akce potravin s vysokým obsahem tuku, soli či cukru a zasáhne také bezedné slazené nápoje v restauracích.
Zákaz slevových akcí pro nezdravé potraviny v Británii

Výsledky nedávného průzkumu hovoří o tom, že 63 % dospělých Britů trpí nadváhou nebo obezitou, přičemž nějaký ten kilogram navíc má každé třetí dítě již na konci základní školy. Náklady vynaložené na léčbu nemocí v souvislosti s nadváhou se v Británii každoročně vyšplhají na 6 miliard liber (pozn. v přepočtu cca 174 miliard Kč).

Nabídky typu „druhý výrobek zdarma“, „tři za cenu dvou“, atp. zmizí z velkých a středně velkých obchodů. Výjimku získají specializované provozovny (např. čokoládovny). Zákon zároveň určí místo v rámci prodejny, kde se nezdravé jídlo bude smět nabízet. Vyloučí tak možnost vystavit jej v regálech u pokladen, vchodů či v přední části uliček.

„Vytvořit prostředí, které pomáhá každému jíst pravidelněji zdravější potraviny, je zásadní pro zlepšení zdraví národa,“ prohlásila náměstkyně pro zdravotnictví Jo Churchillová.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder