Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Závadné krevety v tržní síti

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v rámci svých kontrol odhalila nebezpečné krevety. Laboratorní analýza v nich našla bakterie, jež mohou způsobit otravu.
Závadné krevety v tržní síti

Jedná se o potravinu Krevety vannamei celé syrové 30/40, hluboce zmrazený produkt, ve 300 g balení, číslo šarže: X169201BUXX, s datem minimální trvanlivosti značeném 12/2021. Jako země původu je uveden Ekvádor a v roli prodejce vystupuje společnost mrazeneryby.cz s.r.o. z Prahy Záběhlic.

Ve vzorku, jež inspektoři odebrali v provozovně firmy v Praze na Černém Mostě, laboratoř zjistila přítomnost bakterií Vibrio paraheamolyticus. Ty mohou způsobit otravu, která se projevuje formou vážných zažívacích obtíží. SZPI proto nařídila okamžitě stažení dané šarže z tržní sítě a důrazně nabádá spotřebitele, aby se vyvarovali konzumaci této šarže potraviny, pokud ji mají doma.

Pro výše zmíněnou prodejnu se nejednalo o první prohřešek s ohledem na krevety. V minulosti tam inspektoři uvalili zákaz prodeje jiné šarže mražených krevet s prošlým datem použitelnosti.

Kontrolovanou osobu nyní čeká správní řízení o uložení pokuty.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder