Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Babiš chce snížit DPH u točeného piva

Ministr financí Andrej Babiš navrhl snížení daně z přidané hodnoty na točené pivo a nealkoholické nápoje. V současné době jsou sudová piva a nápoje zatíženy 21 procenty. Snížením na deset procent má podle slov šéfa státní kasy rentovat plánované zavedení elektronické evidence tržeb.
Babiš chce snížit DPH u točeného piva

Zvýšené náklady v souvislosti s pořízením kasy pro elektronickou evidenci tržeb má snížená DPH pomoci podnikatelům. Ministr financí Babiš plánuje předložit návrh na snížení daně u točeného piva svým koaličním partnerům na příští koaliční radě.

Majitelům hospod a restaurací se nelíbí zvýšená administrativa a zavedení kontrolního hlášení u DPH, kterou plánovaná elektronická evidence tržeb přináší.

Babiš zároveň zopakoval, že doprovodná předloha u jídel a nealkoholických nápojů podávaných v restauracích předpokládá snížit DPH z 21 na 15 procent. Venkovské výčepy, které jídlo nenabízejí by podle slov Babiše mělo zařazení piva do nižší sazby vyrovnat tuto nevýhodu. Výčepním by sleva na dani přinesla 2,3 až 3,6 koruny na půllitru piva, zda by si částku provozovatelé ponechali nebo ji přenesli na zákazníka by záleželo na nich.

Ministerstvo financí by rádo uvedlo změnu s účinností od letošního července. Pozměňovací návrh by se mohl dostat do vládní novely celního zákona, která je součástí i změny zákona. Případným snížením daně by stát přišel asi o 160 milionů za rok.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder