Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Česnekový kabanos s listeriemi

Státní veterinární správa (SVS) rozhodla o stažení česnekového kabanosu od výrobce Zemědělská a.s. Krucemburt. Laboratorní analýza, provedená ve Státním veterinárním ústavu Jihlava, v něm potvrdila přítomnost bakterií Listeria monocytogenes. Potravina proto není vhodná k lidské spotřebně. Lidé, kteří daný kabanost mají doma, by jej neměli konzumovat. Vrátit ho mohou v místě nákupu.
Česnekový kabanos s listeriemi

Konkrétně se jedná o výrobek: Česnekový kabanos s datem výroby 19. 2. 2024 a datem spotřeby 6. 3. 2024, kde je jako výrobce uvedena společnost Zemědělská a.s. Krucemburk (CZ 4901). Celkem nevyhovující šarže čítala 110 kg.

Distribuce produktu se týkala kraje Vysočina a Pardubického kraje. Největší množství, 50 kg, se prodalo v podnikové prodejně ve Ždírci na Doubravou. Zbytek se dostal ke konečným spotřebitelům v okolí Krucemburku a částečně i na Chrudimsku.

Krajská veterinární správa výrobci uložila zákaz uvádění výrobku do oběhu, nařídila jeho stahování a současně pozastavení výroby. Ta bude opětovně povolena až po splnění opatření v podobě mimořádné sanitace a negativních výsledků odběrů vzorků a stěrů.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder