Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Co skrývala nelegální provozovna na Prachaticku

Pracovníci krajské veterinární správy (KVS) v Jihočeském kraji zkontrolovali výrobnu mražených masných polotovarů typu kebab v okrese Prachatice. Při svém šetření narazili na hovězí a drůbeží produkty neznámého původu i na potraviny s prošlým datem spotřeby.
Co skrývala nelegální provozovna na Prachaticku

Dotčená provozovna nesplňovala základní legislativní požadavky na infrastrukturu a vybavení potravinářského podniku (pozn. neudržované prostory, nepořádek v objektu), proto ji inspektoři nemohli alespoň dočasně schválit.

V průběhu kontroly se v chladírenském skladu nacházelo cca 1300 kg především vakuově baleného masa, dále pak drůbeží masné polotovary. Jednalo se o potraviny neznámého původu, prošlé potraviny (pozn. zhruba 700 kg neslo datum použitelnosti 18.10.) či potraviny s chybějícími povinnými údaji. Vzhledem k uvedeným prohřeškům KVS celou várku na místě znehodnotila obarvením a nařídila její následnou neškodnou likvidaci v asanačním podniku.

V mrazírenském skladu se nacházely mražené kebaby nejasného původu, v souvislosti s výrobou předchozího provozovatele. Mrazírenský návěs na dvoře (pozn. s aktivním mražením) sloužil ke skladování mražených kebabů a masa v přepravních bednách. Oba byly uzavřeny pomocí úřední veterinární uzávěry.

Subjekt nebyl ke své činnosti schválen KVS, lze jej tedy označit za nelegální. Provozovateli za uvádění takovýchto živočišných produktů na trh a jejich skladování hrozí pokuta až ve výši 50 milionů Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder