Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Dodávka na Mostecku převážela tři čtvrtě tuny masa neznámého původu

Pracovníci Státní veterinární správy (SVS) společně s celníky při kontrole dodávky objevili 750 kg neoznačeného masa a masných výrobků bez řádných průvodních dokladů přepravovaných v nevhodných podmínkách.
Dodávka na Mostecku převážela tři čtvrtě tuny masa neznámého původu

Akce se odehrála nedaleko obce Havraň na Mostecku. Hlídka celního úřadu zde zastavila vozidlo, které, jak se ukázalo, převáželo potraviny živočišného původu. Proto k případu přivolala veterinární inspektory SVS. Ti v dodávce našli produkty živočišného původu o celkové hmotnosti 752,5 kg. Jednalo se konkrétně o 37,5 litrů čerstvé krve, 40,5 kg vepřových kostí, 38,5 kg neočištěných vepřových střev, 37,5 kg vepřových nožiček, 17,5 kg vepřových žeber, 135 kg vepřového masa bez kosti, 88,5 kg neoznačených tepelně opracovaných masných výrobků, 11 kg masových závitků a 346,5 kg masných výrobků. Potraviny postrádaly jakékoliv označení a doklady původu. Automobil nebyl vybaven chladicím zařízením, čímž došlo k porušení požadovaných teplot. Navíc se při podrobnějším zkoumání přišlo na to, že od SVS nemá registraci pro přepravu tohoto typu zboží, tedy potravin živočišného původu.

Zásilka byla na místě znehodnocena barvou a přepravce ji musí nechat neškodně zlikvidovat v asanačním podniku. O výši pokuty (pozn. až 10 mil. Kč) se rozhodne ve správním řízení.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder