Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Inspekce nařídila likvidaci více než 800 kg masa v řeznictví v Chotěšově

Kontrola Státní veterinární správy pro Plzeňský kraj přinesla nečekaná odhalení v řeznictví s občerstvením v Chotěšově. Inspektoři objevili řadu prohřešků, k nejvýznamnějším patří téměř 800 kg masa neznámého původu.
Inspekce nařídila likvidaci více než 800 kg masa v řeznictví v Chotěšově

Inspekce se zaměřila jak na provozovnu jako takovou, tak i na její skladovací prostory. Ve skladu v chladicím boxu se nacházelo bourané nebalené vepřové maso neznámého původu o celkové hmotnosti 514 kg. Další potraviny provozovatel skladoval ve zmrazené podobě. U 155 kg husích prsou a 125 kg nebalených hovězích ořezů nebylo možné dohledat původ. Dalších 28 kg kuřecích prsních řízků mělo prošlé datum minimální spotřeby a navíc byly uchovávány při nesprávné teplotě. Všechny tyto potraviny inspektoři namístě znehodnotili barvou a prodejci nařídili, aby je na vlastní náklady nechal neškodně zlikvidovat v asanačním podniku.

V provozovně se vyráběly tepelně opracované masné výrobky, porcovalo bílé maso a bouralo červené maso. Ani jedna z těchto činností přitom nebyla registrovaná u krajské veterinární správy, jak ukládá zákon. U masných polotovarů provozovatel neodebíral vzorky pro laboratorní analýzu, která má podle evropských předpisů ověřit jejich zdravotní nezávadnost.

Nyní bude s kontrolovanou osobou zahájeno správní řízení o uložení sankce, která se může vyšplhat až do výše 50 milionů Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder