Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Inspekce objevila v pražské prodejně bezmála 50 kg jehněčího neznámého původu

Pracovníci Státní veterinární správy (SVS) v rámci svých kontrol zjistili v zázemí jedné z maloobchodních prodejen na Praze 6 téměř 50 kg jehněčího masa neznámého původu.
Inspekce objevila v pražské prodejně bezmála 50 kg jehněčího neznámého původu

Jednalo se o jatečně upravená těla jehňat i jednotlivé partie (pozn. hrudí, plece, kýta či krky). Maso postrádalo jakékoliv značení vypovídající o jeho zdravotní nezávadnosti, např. oválné razítko s kódem země a číslem schválených jatek, kde došlo k porážce jehňat. Předložený doklad o původu masa nebylo možné spárovat s výše zmíněnými živočišnými produkty.

Inspektoři proto vyhodnotili dané maso jako potenciálně nebezpečnou potravinu neznámého původu, na místě jej znehodnotili barvou a provozovateli nařídili jeho následnou neškodnou likvidaci v asanačním podniku.

Kontrolovaný provozovatel se prohřešil již v minulosti (pozn. nevyhovující stav provozní hygieny, nedodržení zásad správné hygienické praxe, chybějící povinné informace na obalech potravin, nenahlášení příchodu zásilek do místa určení aj.). Nyní jej čeká další správní řízení, ve kterém se rozhodne o výši uložené pokuty.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder