Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Inspekce odhalila 2,64 tuny exotického ovoce s nadlimitní přítomností 6 pesticidů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila nevyhovující potravinu ATEMOYA THOMPSON, u níž širokospektrální analýza v akreditované laboratoři zjistila nadlimitní hodnotu reziduí 6 pesticidních látek.
Inspekce odhalila 2,64 tuny exotického ovoce s nadlimitní přítomností 6 pesticidů

Konkrétně se jedná o čerstvé ovoce nebalené ATEMOYA THOMPSON, šarže: „LOTE:WPAT012003A“, kde jako dodavatel vystupuje společnost R.PARISE IMPORTACAO E EXPORTACAO DE FRUTAS z Brazílie, země původu: Brazílie.

Laboratoř potvrdila následující: acetamiprid v množství 0,030 miligramů na kilogram (mg/kg; limitní hodnota 0,01 mg/kg), buprofezin v množství 0,073 mg/kg (limitní hodnota 0,01 mg/kg), flupyradifuron v množství 0,035 mg/kg (limitní hodnota 0,01 mg/kg), fluxapyroxad v množství 0,025 mg/kg (limitní hodnota 0,01 mg/kg), imidacloprid v množství 0,073 mg/kg (limitní hodnota 0,01 mg/kg) a pyraclostrobin v množství 0,063 mg/kg (limitní hodnota 0,02 mg/kg).

Nevyhovující vzorek pracovníci SZPI odebrali v provozovně Tao export&import s.r.o. v Praze. Podle průvodní dokumentace daná šarže čítala 2,64 tuny ovoce.

Kontrolovanou osobu čeká správní řízení o uložení pokuty.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder