Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Inspektoři odhalili 100 kg závadných živočišných produktů na Českokrumlovsku

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Jihočeského kraje ve spolupráci s pracovníky České inspekce životního prostředí, v doprovodu Městské policie a Policie České republiky, uskutečnili kontrolu maloobchodní prodejny ve Vyšším Brodě, okres Český Krumlov. V zázemí prodejny našli bezmála 100 kg zdravotně závadných živočišných produktů.
Inspektoři odhalili 100 kg závadných živočišných produktů na Českokrumlovsku

Kontrola tzv. večerky proběhla na základě vnějšího podnětu. V uzamčené části zázemí označené jako „soukromé prostory“ se nacházelo především mražené maso, bez možnosti určení jeho původu, mražené drůbeží maso, několik celých mražených oškubaných slepic a další produkty, které zřejmě neměly sloužit k lidské spotřebě, např. slepičí pařáty, spárky prasat atp. Veškeré produkty postrádaly jakékoliv značení, vykazovaly smyslové změny v podobě vysušení (pozn. často také s námrazou) a prodejce nebyl schopen předložit doklady o jejich původu.

Vzhledem k výše zmíněnému přistoupili veterináři k znehodnocení zásilky na místě a nařídili její následnou likvidaci v asanačním podniku.

Provozovatele čeká správní řízení, ze kterého může odejít s pokutou až 50 milionů Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder