Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Miliony stojí její propagace, a přesto klesá zájem o účtenkovou loterii

Účtenková loterie má za úkol zatraktivnit elektronickou evidenci tržeb pro spotřebitele. Ti tak žádají po prodávajících účtenky, které odešlou do slosování. Oproti loňskému roku se však zájem o ni ztrácí.
Miliony stojí její propagace, a přesto klesá zájem o účtenkovou loterii

Počet zaregistrovaných účtenek klesl oproti loňskému prosinci o celé 2 miliony. Ubylo i hráčů, řádově o 20 tisíc. Ministerstvo financí se však nevzdává a pokračuje v její propagaci, na níž vytřídilo pro letošní rok 5,6 milionů korun. Mluvčí resortu Michal Žurovec vysvětluje: „Informační kampaň je nedílnou součástí projektu a jejím cílem je upozornit nejširší veřejnost prostřednictvím širokého spektra kanálů na možnost zapojit se do účtenkové loterie.“

Loterie dosáhla vrcholu loni v listopadu, kdy do soutěže bylo zaregistrováno 478 tisíc hráčů s celkem 17 miliony losy. Od té doby však zájem klesá a v únoru dosáhl prozatímního minima, kdy se hry zúčastnilo zhruba 15 milionů účtenek od 423 tisíc občanů.

Ministerstvo přesto hodnotí dosavadní průběh kladně. „Mírný pokles v lednu a v únoru byl způsoben tím, že tyto měsíce patří ke spotřebitelsky slabším. V případě února je nutné přihlédnout také ke zkrácenému počtu dní,“ říká mluvčí resortu Michaela Tesařová. Pro hovoří i výsledky k 25. březnu letošního roku, kdy byl zaznamenán třetí nejlepší výsledek od počátku zahájení loterie (pozn. projekt odstartoval v říjnu 2017).

Pro připomenutí, hlavní výhrou v účtenkové loterii je jeden milion korun, další cenou je automobil Ford Focus kombi a následují neméně atraktivní finanční částky ve výši 300, 200 a 100 tisíc korun. Celkově se pak každý měsíc mezi soutěžící rozdělí přes 21 tisíc výher.

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder