Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Místa, kde a kdy bude probíhat prodej vánočních kaprů, lze hlásit jen elektronicky

Místa, kde a kdy bude probíhat prodej vánočních kaprů, lze hlásit jen elektronicky

Státní veterinární správa letos zprovoznila on-line formulář na svých internetových stránkách, kde prodejci vánočních kaprů musí nahlásit, kdy a kde bude prodej probíhat.

Na prodej vánočních kaprů dohlíží státní veterinární lékaři.  Prodejci musí nejméně sedmí dní před začátkem prodeje oznámit Státní veterinární správě, kdy a kde budou kapry prodávat. V letošním roce poprvé tuto povinnost mohou plnit pouze přes on-line formulář na stránkách: https://www.svscr.cz/online-formulare/. Také zde naleznou informace o požadavcích na samostatná prodejní místa, předpisy pro prodej živých ryb a doporučení pro osoby, které provádějí porážení ryb přímo při prodeji. Přes internet pak prodejci živých ryb mohou hlásit jejich prodej i po zbytek roku, protože tento způsob prodeje v dnešní době už není typický pouze pro vánoční období.

Kontroly se budou na základě hlášení zaměřovat především na prodejce, kteří nesplnili přihlašovací povinnost, dále pak na ty u kterých v minulosti zjistily závady a na nové prodejce. Například v loňském roce v tomto období bylo Státní veterinární správě ohlášeno téměř 2300 prodejních míst po celé České republice. Inspektoři zkontrolovali přibližně 730 stánků s kapry a závady zjistili ve 2,5 % z nich, což znamenalo zlepšení oproti výsledkům z předcházejícího roku. Značí to, že kultura a hygienická úroveň při prodeji kaprů, roste.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder