Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Myší trus a ohlodané krabice. SZPI na místě uzavřela prodejnu Lidl

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) uzavřeli ve čtvrtek provozovnu řetězce Lidl v Lorencově aleji v Lanškrouně.
Myší trus a ohlodané krabice. SZPI na místě uzavřela prodejnu Lidl

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve čtvrtek kvůli zjištění závažných nedostatků na místě uložila zákaz užívání prostor prodejnu řetězce Lidl v Lorencově aleji v Lanškrouně. V regálech byl mezi potravinami trus od hlodavců, tyto škůdci také ohryzali papírové krabice s potravinami, ve skladu kontroloři objevili prach a nečistoty, zmínil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Ze zjištěných pochybení vyplynulo závažné porušení v oblasti dodržování hygienických předpisů. V prodejně se vyskytovalo množství trusu škůdců a to především v regálech s potravinami. Hlodavci také okousali papírové krabice, které prodejce skladovat společně s potravinami.

Jelikož provozovatel nezabezpečil prodejnu před pronikáním hlodavců a nepřijal adekvátní opatření na jejich eliminaci byla prodejna na místě uzavřena.

Řetězec Lidl musí ve spolupráci s odbornou firmou provést důkladnou deratizaci a musí zlikvidovat kontaminované potraviny. Po odstranění nečistot a zabezpečení prostoru před pronikání škůdců lze prodejnu znovu otevřít.


SZPI zahájí s provozovatelem správní řízení o uložení sankce.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder