Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Obchodní řetězec Penny Market nově nabízí chléb s 10% podílem cvrččí mouky

V nabídce všech 347 prodejen obchodního řetězce Penny Market momentálně naleznete balený chléb, který obsahuje 10% cvrččí mouky. Díky tomu poskytuje vyšší obsah vlákniny a bílkovin.
Obchodní řetězec Penny Market nově nabízí chléb s 10% podílem cvrččí mouky

Marketingová specialistka Penny Marketu Monika Lebedová uvádí: „ Sledujeme aktuální trendy, a proto jsme pro zákazníky připravili exkluzivní nabídku výrobků z cvrččí mouky. Tyto produkty máme zatím v nabídce dočasně, o jejich zařazení do trvalého sortimentu samozřejmě rozhodnou naši zákazníci." Chléb kombinuje pšeničnou mouku a cvrččí mouku, která je tvořena ze sušených a rozdrcených cvrčků. V jednom balení, které stojí 49,90 korun, jich je přibližně 200 kusů. Mimo pečivo můžete v Penny Marketu zakoupit také fitness tyčinky z cvrččí mouky. Řetězec tak vychází vstříc těm, kteří vyhledávají alternativní výživu a vyznávají zdravotní životní styl.

Dodavatelem cvrččí mouky je společnost SENS Foods, jejíž farma na chov cvrčků, včetně následného zpracování, se nachází v Thajsku. Jeden ze spoluzakladatelů firmy, Radek Hušek, říká: „Cvrčci a hmyz jsou potravinou budoucnosti. Chleba vyrobený s podílem cvrčků je výrazně výživnější a více zasytí. Věříme, že si jej zákazníci oblíbí a nám se tak bude nadále dařit bořit stigma, že hmyz se přece jíst nedá.“ Směs poté přebírá Hradecká pekárna, která ji přidá do pečiva a zpracovává finální produkt.

Od letošního roku vešlo v platnost nové evropské nařízení, v němž je hmyz považován za potravinu nového typu. Na to hodlá reagovat i legislativa České republiky a Státní veterinární správa plánuje novelu veterinárního zákona, která v budoucnosti přinese možnost chovu hmyzu pro lidskou stravu. „Připravujeme velmi drobné změny ve veterinárním zákoně, kde stanovíme, že hmyz je hospodářské zvíře, aby se na něj vztahovaly podmínky pro chov jako pro hospodářská zvířata," oznámil Jan Váňa, ředitel odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder