Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Ohlédnutí potravinových bank za rokem 2021

V loňském roce se potravinovým bankám podařilo nashromáždit 9300 tun potravin, což představuje meziroční nárůst o více než třetinu.
Ohlédnutí potravinových bank za rokem 2021

Loni se v 15 potravinových bankách, jež v současné době působí na našem území, sešly potraviny v hodnotě 425 milionů Kč. Pro srovnání v roce 2020 činila výsledná suma 300 milionů Kč. Pomoci potravinových bank využilo přes 200 tisíc lidí (pozn. cca 25 % navýšení oproti roku 2020). V souvislosti s tím je třeba zmínit, že potřeba potravinové pomoci v Čechách vzrostla o více než 30 %.

„Rok 2021 byl pokračováním náročného období, a to nejen v souvislosti s pandemií. Hned na začátku roku jsme intenzivně pomáhali s distribucí potravin, které nemohly zamířit do zavřených škol. Těch se povedlo zachránit několik stovek tun," prohlásila ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová.

Potravinové banky se zároveň věnují také distribuci ochranných pomůcek potřebným. Rozvezly přes 7 milionů roušek a 3 miliony respirátorů.

"Všechny potravinové banky jely celý rok doslova 'na plno', jsem pyšná na to, jak fungují a jak efektivně pracují," uvedla Láchová.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder