Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Online nákup potravin přes internet zažívá boom, e-shopů přibývá

Rostoucí chuť Čechů nakupovat potraviny prostřednictvím internetových e-shopů je na vzestupu. Přibývá firem, které nakupování přes internet z pohodlí domova nabízejí. Odhaduje se, že rozvoz potravin pro rok 2016 poroste až o dvojnásobek.
Online nákup potravin přes internet zažívá boom, e-shopů přibývá

Online prodej potravin zatím patří co do velikosti mezi menší maloobchodní segmenty, ovšem jeho potenciál růstu je veliký. Prodej potravin a nápojů po internetu se tak stává byznysem za miliardy. Některé internetové obchody se specializují na netradiční sortiment.

Jak uvedl portál Novinky, z loňského průzkumu od společnosti KPMG o nákupních zvyklostí v ČR vyplynulo, že nákup přes internet už vyzkoušelo 21 procent Čechů. Ačkoliv si na nákup potravin Češi zvykají pomalu, téměř každý čtvrtý se na nákup podle průzkumu chystá.

Ve srovnání se zahraničím stále zaostáváme. Například ve Velké Británii se z celkového objemu všech potravin prodá přes internet asi tři procenta. Čechy odrazuje zatím neochota platit za dopravu, ale zájem každým měsícem roste.

Většina firem zatím rozváží zejména v Praze a jeho blízkém okolí. Podle průzkumu by nákup potravin přes internet vyzkoušelo 14 procent potencionálních zákazníků, kterou momentálně ovlivňuje nedostupnost služby.

Rozrůstající se konkurence se snaží zaujmout, a tak nové firmy přicházejí většinou se speciální nabídkou potravin. Firmy se například specializují na bio produkty, či kukuřičná kuřata z Francie.

Pravidelně podle údajů z průzkumu nakupují potraviny přes internet dvě procenta lidí, většinou lidé s vyššími příjmy.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder