Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Pesticidy v kojenecké výživě

Slovenští hygienici sdíleli varování ohledně dvou druhů kojenecké výživy českého výrobce Linea Nivnice, v nichž odhalili nepovolené množství reziduí pesticidů.
Pesticidy v kojenecké výživě

Konkrétně se jedná o výrobky HELLO XXL Kojenecká výživa s jahodami, balení o hmotnosti 200 gramů, datum minimální trvanlivosti 11. prosince 2025 a HELLO Kojenecká výživa s jablky, balení o hmotnosti 100 gramů, datum minimální trvanlivosti 8. říjena 2025. Distributorem tohoto zboží je dceřiná společnost českého výrobce Linea Slovensko.

Generální ředitel společnosti Linea Nivnice Gabriel Slanicay uvedl, že dané šarže budou v kooperaci s odběrateli stahovat z tržní sítě.

Současně zjišťují, jak se nadlimitní zbytková množství pesticidů (pozn. konkrétně fosetylu-AL a chlorečnanu) do předmětné potraviny dostala. Firma podle Slanicaye vynakládá značné množství financí na rozbory kupovaných polotovarů v akreditované laboratoři. „Tady nám něco uteklo. Je to vnos z ovoce, které nakupujeme. Jedná se o jahodu a jablko. Teď zjišťujeme, kde se stala chyba a proč," doplnil.

Zmíněné kojenecké výživy by spotřebitelé neměli kupovat ani konzumovat, vrátit je mohou v místě nákupu.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder