Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Stánkaři na vánočních trzích v Praze mile překvapili

Pracovníci Hygienické stanice hlavního města Prahy (HSHMP) svou pozornost zaměřili na občerstvení nabízené v rámci vánočních trhů v Praze. Pochybení odhalili pouze v jednom případě.
Stánkaři na vánočních trzích v Praze mile překvapili

Hygienici zkontrolovali celkem 26 stánků v různých částech Prahy. Na Praze 1 se kontrola týkala čtyř stánků na Václavském náměstí, dvou na Staroměstském a dvou na Náměstí Republiky. Na Praze 5 hygienici prověřili pět stánků na trzích u stanice metra Anděl. Na Praze 2 kontrolou prošly čtyři stánky na Náměstí Míru, v Praze 3 to byly dva stánky na Náměstí Jiřího z Poděbrad a neunikla ani Praha 9, kde si pozornost vysloužily dva stánky v areálu OC Ládví. Na tržištích v Sokolovské ulici, Galerii Harfa, oblasti Tupolevovy ulice v Letňanech a v Mladoboleslavské ulici ve Vinoři či v areálu Fashion Arena ve Štěrboholích na Praze 10 hygienici navštívili vždy po 1 stánku.

HSHMP se zajímala zejména o vhodné podmínky pro bezpečnou přípravu pokrmů a nápojů pro spotřebitele. Výsledek lze považovat za více než uspokojivý. Zjištěna byla jediná závada, a sice absence možnosti umytí rukou obsluhy u jednoho stánku. Tuto skutečnost se však po upozornění hygieniků podařilo obratem napravit.

„Výsledky kontrol stravovacích služeb na vánočních trzích nás potěšily. V okamžiku našich kontrol bylo stravování na vánočních trzích pro spotřebitele bezpečné. Věříme, že tomu tak bude po celý Advent. Konzumenti by však přesto měli k výběru občerstvení přistupovat odpovědně a alespoň pohledem vždy zkontrolovat, zda je na stánku čisto, obsluha má čisté ruce, teplá strava je uchovávána na ohřívačích a podobně,“ prohlásila ředitelka HSHMP MUDr. Zdeňka Shumová.

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder