Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Údajné stopové množství arašídů v plněných trubičkách překročilo maximální povolenou hranici více než 300x

Potravinářská inspekce zjistila další cukrovinku představující riziko pro alergiky a to v prodejně Jednoty spotřebního družstva.
Údajné stopové množství arašídů v plněných trubičkách překročilo maximální povolenou hranici více než 300x

Vzorek potraviny s názvem „TRUBIČKY plněné krémem s kakaovou příchutí“, datum minimální trvanlivosti: 30. 9. 2019, země původu: Polsko, odebrali inspektoři v provozovně Jednota spotřební družstvo v Uherském Ostrohu.

Výrobce na etiketě informuje spotřebitele, že „může obsahovat stopy sezamu, arašídů a jiných skořápkových plodů“. Laboratorní analýza odhalila přítomnost arašídů v koncentraci 7 882 miligramů na kilogram, což hranici pro označení množství výrazem „stopa“ překračuje více než 300x. Lidem s alergií či intolerancí na arašídy může výše zmíněný výrobek způsobit zdravotní problémy.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila společnosti, aby zajistila celorepublikové stažení daného výrobku ze všech svých poboček. Kontrolovanou osobu nyní čeká správní řízení, ve kterém se rozhodne o uložení a výši pokuty. V poslední době se jedná již o několikátý obdobný případ, proto kontroly tohoto segmentu budou i nadále pokračovat.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder