Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Ve vinotéce na Zlínsku nalezli celníci neoznačené lahve alkoholu

Během kontrol obchodů a restaurací objevili v Uherském Brodě celníci vinotéku, která se provinila proti předpisům hned několika způsoby. Prodejnu s okamžitou platností uzavřeli.
Ve vinotéce na Zlínsku nalezli celníci neoznačené lahve alkoholu

Během kontrol obchodů a restaurací objevili v Uherském Brodě celníci vinotéku, která se provinila proti předpisům hned několika způsoby. Prodejnu s okamžitou platností uzavřeli.

V prostorách vinotéky byly nalezeny lihoviny, jejichž původ se nyní vyšetřuje. „U nákupu lihovin je nezbytné se vyvarovat nákupu a konzumace podezřele levných lihovin zejména neopatřených platnou kontrolní páskou, jejíž pravost je možné jednoduchým způsobem ověřit pomocí elektronicky čitelné verze individuálního kódu,“ uvádí celníci. Tímto varováním se snaží připomenout spotřebitelům pět let starou metanolovou aféru, která se rozpoutala v létě 2012, kdy se do oběhu dostala směs 10 000 litrů lihu s jedovatým metanolem. V České republice si případ vyžádal padesát obětí na životech, a další lidé si odnesli doživotní zdravotní následky.

Dalším prohřeškem výše uvedené provozovny byla absence elektronické evidence tržeb. Nyní ji hrozí pokuta až ve výši 5 milionů Kč.

Jedná se už o druhý případ na Zlínsku. Již dříve celníci uzavřeli kavárnu přímo ve městě Zlín.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder