Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Vozidlo převáželo více než 70 kg potravin v nevhodných, nejen teplotních, podmínkách

Pracovníci celní správy při namátkové kontrole dodávky odhalili více než 70 kg mořských plodů, masa a masných výrobků přepravovaných v nevhodných podmínkách. K případu proto přivolali inspektory Státní veterinární správy (SVS).
Vozidlo převáželo více než 70 kg potravin v nevhodných, nejen teplotních, podmínkách

Akce se odehrála v obci Želnice v okresu Most, Ústecký kraj. Potraviny nebyly nijak značeny a chyběly také doklady o jejich původu. Přepravce nedisponoval registrací pro přepravu potravin živočišného původu, kterou vydává příslušná krajská veterinární správa.

Ve vozidle se nacházelo skoro 40 kg mražených balených mořských plodů, opracovaná nebalená drůbež, neoznačené masné výrobky, nebalené vepřové maso a opracované vepřové žaludky. Mražené potraviny vykazovaly známky opakovaného zamrazování, což je zakázáno. Přepravovány byly při teplotě vyšší než -18 stupňů Celsia, které stanovuje výrobce. Část mražených potravin postrádala značení a našly se i kusy s prošlým datem minimální trvanlivosti.

Na základě výše zmíněných zjištění veterináři celou zásilku znehodnotili barvou a nakázali její následnou likvidaci v asanačním podniku.

Kontrolované osobě hrozí ve správním řízení pokuta až do výše 1 milionu Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder