Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Zanedbaný obchod s potravinami byl uzavřen

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v rámci koordinované kontroly ve spolupráci s dalšími dozorovými orgány na místě uzavřela obchod s prodejem potravin.
Zanedbaný obchod s potravinami byl uzavřen

Provozovna v Modřicích na Brněnsku musela být z důvodu velkého zanedbání prostoru provozovatelem ihned uzavřena. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem pro Jihomoravský kraj a Českou obchodní inspekcí provedla kontrolu prodejny potravin. Při detailní prohlídce inspektoři objevili rozsáhlé porušení hygienických předpisů.

V prodejní části i ve skladu se nacházely potraviny s poškozenými obaly od myší, výjimkou také nebyly myší hnízda a množství velkého trusu od hlodavců. Prodejna byla celkově ve velmi špatném a zanedbaném stavu. Stropy měly fleky od zatékající vody, nechyběly ani plísně a četné pavučiny.

Na základě uvedených skutečnosti Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ihned na místě uložila zákaz užívání prostor. Inspektoři dále zakázali uvádět do oběhu 9 druhů nabízených potravin, které byly s prošlou dobou použitelnosti. Na místě byly také zajištěny nekolkované cigarety a neznačený tabák s cizojazyčnými popiskami, který byl předán přítomným pracovníkům Celního úřadu k došetření.

S kontrolovanou osobou Khang La Van zahájí SZPI správní řízení o uložení pokuty.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder