Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Články v sekci Legislativa

Miliony stojí její propagace, a přesto klesá zájem o účtenkovou loterii

Účtenková loterie má za úkol zatraktivnit elektronickou evidenci tržeb pro spotřebitele. Ti tak žádají po prodávajících účtenky, které odešlou do slosování. Oproti loňskému roku se však zájem o ni ztrácí.

Návrh novely zákona o elektronické evidenci tržeb obsahuje další výjimku

Novela nabízí podnikatelům, kteří mají nízké příjmy a neřadí se mezi plátce DPH, možnost evidence tržeb bez nutnosti internetu. Platila by pro ně povinnost používat účtenky v papírové formě, které vystaví ministerstvo financí, a jednou měsíčně potom ohlásit příslušné Finanční správě informace o tržbách.

750 kusů informačních plakátů by mělo pomoci snížit šíření afrického moru prasat

Státní veterinární správa spustila nový projet, kterým se snaží zamezit dalšímu šíření afrického moru prasat. Informační kampaň je zaměřena především na dálkové řidiče a spočívá v rozmístění 750 informačních plakátů u nejvýznamnějších silničních tahů napříč republikou.

Předseda Asociace českého tradičního obchodu kritizuje EET

Zdeněk Juračka, předseda Asociace českého tradičního obchodu, v minulosti zavedení elektronické evidence tržeb velmi podporoval. Nyní ovšem přiznává, že čekal daleko větší efekt především pak zrovnoprávnění trhu. Babišův klíčový projekt podle jeho slov selhal. Vinu vidí především v nedostatečných a laxních kontrolách, které provádí pracovníci finančních úřadů.

Ústavní soud pozastavil rozběh třetí a čtvrté vlny EET

Ústavní soud svým výrokem zrušil některá ustanovení zákona o elektronické evidenci tržeb. Mezi nimi především spuštění třetí a čtvrté etapy, která se měla dotknout přibližně tří set tisíc podnikatelů.

Padla doposud nejvyšší pokuta za porušení zákona o významné tržní síle

Místa, kde a kdy bude probíhat prodej vánočních kaprů, lze hlásit jen elektronicky

Nová opatření Státní veterinární správy ohledně africkému moru prasat se dotkne chovatelů domácích prasat

Kvůli situaci v oblasti zamořené nákazou afrického moru prasat vydala Státní veterinární správa v okrese Zlín opatření, která mají za úkol zredukovat riziko jejího šíření a především zabránit tomu, aby se nemoc dostala do chovů domácích prasat. Od začátku listopadu je evidováno 15 nových potvrzení nákazy uhynulých divočáků.

Vláda udělila výjimky z EET

O schválení výjimky z elektronické evidence tržeb jednala vláda již na minulém zasedání. Nicméně až nyní se shodla na tom, komu ji dočasně udělí. A jedná se hned o dvě skupiny

Novela veterinárního zákona otevírá nové možnosti chovatelům

. Od listopadu začala platit nová pravidla pro porážku skotu a jelenovité zvěře chované na farmě.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder