Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Areál SAPA neprošel kontrolou bez úhony ani tentokrát

Státní veterinární správa ve spolupráci s pracovníky Policie ČR a Celní správy provedla kontrolu areálu SAPA, při které odhalila nelegální prodejnu, kde zároveň docházelo k výrobě potravin živočišného původu. V prodejně samotné pak zajistila skoro půl tuny živočišných produktů – bez dokladů, značení i s prošlým datem minimální trvanlivosti.
Areál SAPA neprošel kontrolou bez úhony ani tentokrát

Přímo v prodejní části se nacházelo 455 kilogramů nevyhovujících potravin skladovaných v chlazeném či zmrazeném stavu. Jednalo se o masné a rybí výrobky, drůbež, vnitřnosti, maso vepřové a hovězí. Nic z toho nemělo řádné označení a v naprosté většině chybělo i datum použitelnosti nebo minimální trvanlivosti. Výjimku tvořilo 5 kilogramů mražených sépií, u kterých datum trvanlivosti označen byl, sahal však tři roky zpět. Provozovatel navíc nebyl schopen doložit doklady o jejich původu. Dalších 19 kilogramů produktů bez označení, etiket a možnosti ověření jejich dodacích listů inspektoři našli přímo ve výrobně mletého masa a masných výrobků.

Vzhledem k výše uvedenému došlo na místě k znehodnocení celého nálezu barvou. Veterináři následně nařídili jeho neškodnou likvidaci na náklady provozovatele. Toho nyní čeká správní řízení o uložení sankce, která při porušení požadavků na bezpečnost potravin může činit až 50 milionů Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder