Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Čokoládový „průšvih“

Americký výrobce čokolád Hershey má ve Spojených státech na krku žalobu.
Čokoládový „průšvih“

Tamní časopis Consumer Reports (CR) nechal otestovat 28 výrobků na přítomnost olova a kadmia. "U 23 čokolád by konzumace pouhé unce (28 g) denně dospělou osobou překročila úroveň, o které úřady veřejného zdraví a odborníci z CR tvrdí, že může být škodlivá alespoň v případě jednoho z těchto těžkých kovů,“ stojí ve vyhodnocení.

Tyčinky Hershey's Special Dark a Lily's se 70 % kakaa měly vysoký obsah olova, tyčinka Lily's s 85 % kakaa pak obsahovala velké množství olova a kadmia.

Této informace využil spotřebitel, který společnost Hershey žaluje za uvedení zákazníka v omyl, když nezveřejnila množství olova a kadmia ve třech svých prodávaných hořkých čokoládách s tím, že pokud by žalobce tuto informaci měl, výrobek by si nekoupil.

Nutriční specialistka Sheeba Majmuradová pro zpravodajskou stanici BBC uvedla: „Jakékoli jídlo může obsahovat těžké kovy, pokud jsou přítomny v půdě ve vysoké koncentraci. V současné době neexistují žádné zákony o potravinách, které by nařizovaly testování všech šarží potravin, dokud se z nich někomu neudělá nevolno.“

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder