Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Další dvě problematické zásilky drůbežího masa z Brazílie

Státní veterinární správa (SVS) kvůli obsahu salmonel stahuje z trhu další dvě zásilky drůbežího masa původem z Brazílie. Jednu odhalila ve Středočeském kraji, druhou v Kraji Vysočina.
Další dvě problematické zásilky drůbežího masa z Brazílie

Ve Středočeském kraji byly jako nevyhovující vyhodnoceny „kuřecí mražené půlky prsou bez kosti, bez kůže a bez vnitřního řízku“, původem z Brazílie (BRASIL BR 665), v celkovém množství 5 040 kg, s datem minimální trvanlivosti do 4. 1. 2025. Ve skladu se podařilo zadržet 3000 kg. Více než 2000 kg již bylo distribuováno.  Momentálně jsou o dané situaci informováni odběratelé, kam patří zejména restaurace a jídelny.  Stažené maso bude označeno, odděleně uskladněno a následně neškodně zlikvidováno v asanačním podniku nebo vráceno dodavateli.

Na Vysočině se jedná o „kuřecí prsní řízek hluboce mražený 6 x 2 kg“, původem z Brazílie (Brasil BR 3571), o celkové hmotnosti 1 230 kg, s datem minimální trvanlivosti do 16. 1. 2025. Obdobně jako v prvním případě maso putovalo především do jídelen a restaurací. Stejný osud má i co se týče dalšího postupu po jeho stažení z tržní sítě.

Od 3. dubna SVS provedla 21 kontrol, při nichž odebrala dohromady 43 vzorků (34 drůbežího masa, 4 drůbežích polotovarů a 5 vzorků vajec). Výsledky jsou známy prozatím u 29 z nich. Salmonelu laboratoř potvrdila ve 4 případech (vše s ohledem na drůbeží maso; 1x z Ukrajiny a 3x z Brazílie).

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder