Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Další nevyhovující zjištění z tržnice SAPA

Pracovníci Státní veterinární správy a Policie ČR uskutečnili společnou kontrolní akci v pražské tržnici SAPA, při níž odhalili nelegální prodejnu s výrobnou masných produktů.
Další nevyhovující zjištění z tržnice SAPA

V provozovně se nacházelo téměř 160 kg potravin živočišného původu (pozn. vepřové maso a vnitřnosti, drůbeží maso a krev, masné výrobky a produkty rybolovu) zabalených v nevyhovujících, porušených obalech. Mohlo tak dojít k jejich kontaminaci. Kontrolovaná osoba navíc nedokázala doložit průvodní doklady potravin.

Za nevyhovující po stavebně-technické stránce označila inspekce také výrobnu, přičemž samotná výroba probíhala v naprosto nepřijatelných hygienických podmínkách.

Vzhledem k výše uvedenému veterináři veškeré produkty znehodnotili barvou a nařídila provozovateli jejich následnou neškodnou likvidaci na vlastní náklady. Současně mu uložila zákaz nadále provozovat produkci masných výrobků i jejich distribuci.

O výši pokuty rozhodne správní řízení, ve kterém bude přihlíženo ke skutečnosti, že se jedná o opakovaný přestupek. Obdobné porušení legislativy SVS u dané osoby eviduje už v roce 2019.

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder