Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Inspekce nařídila likvidaci více než 80 kg ryb v pražské tržnici An Dong

Státní veterinární správa ve spolupráci s Policií ČR uskutečnila kontrolu tržnice An Dong v pražských Malešicích. U jednoho prodejce inspektoři odhalili hned dva prohřešky - zkažené mrtvé nekuchané ryby určené k prodeji a další ryby v kádích s nevyhovujícími podmínkami.
Inspekce nařídila likvidaci více než 80 kg ryb v pražské tržnici An Dong

Mrtvé nevykuchané ryby objevila inspekce v prodejně. Zapáchaly, byly oslizlé a měly změněnou barvu. V přeplněných nedostatečně okysličených kádích se pak mísily živé ryby s dalšími, které vykazovaly známky dušení a některé již byly dokonce leklé. Jednalo se o kapry, karase, sumce a amury. Veterinární inspektoři nakázali okamžité usmrcení části ryb a společně s usmrcenými kusy nalezenými v prodejně je na místě znehodnotili barvou. Provozovateli nařídili, aby je nechal neškodně zlikvidovat na své vlastní náklady. Celková váha znehodnocených živočišných produktů přesáhla 80 kg.

S kontrolovanou osobou bude zahájeno správní řízení o uložení pokuty, která, vzhledem k závažnosti přečinu a skutečnosti, že se nejedná o první přestupek dané osoby, může činit až 50 milionů Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder