Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Inspekce uzavřela tři provozovny v pražské Sapě

Při kontrole čtyř provozoven společného stravování v areálu tržnice SAPA v pražské Libušské ulici narazili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Praha na zásadní nedodržování hygienických požadavků.
Inspekce uzavřela tři provozovny v pražské Sapě

Při kontrole čtyř provozoven společného stravování v areálu tržnice SAPA v pražské Libušské ulici narazili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Praha na zásadní nedodržování hygienických požadavků. Na místě byl ihned uložen zákaz o užívání prostor.

Konkrétně se jedná o provozovny v Libušské ulici s číslem popisným 319/126, číslo buňky QA 21 a QA 22, kde je provozovatelem Dinh Dung Le, dále číslo buňky QA20, kde je provozovatelem Hanh PHAM THI) a DALATT, spol. s.r.o.

V prvním případě, tedy v buňce číslo QA21 a QA22, kdy inspektoři monitorovali hygienické nedostatky, se do provozovny dostavili pracovníci deratizační firmy Pragoclean. Jelikož začali používat postřik v blízkosti nebalených potravin přímo v prostorách pro přípravu pokrmů, inspektoři na místě uložili zákaz užívání prostor. Dále byl zakázán uvádět do oběhu přes 30 kg pokrmů a používat dvě chladící zařízení.

V druhé kontrolované provozovně pod číslem buňky AQ20 zcela chyběl přístup k teplé vodě a k dispozici byl pouze jeden jediný dřez. V zanedbaném stavu byla kuchyňská zařízení a na podlaze se dlouhodobě kumulovala špína, prach a drobky z pokrmů. Do odstranění nedostatků byl udělen zákaz užívání celého prostoru provozovny.

Při poslední kontrole inspektoři odhalili ve skladu s nápoji a potravinami exkrementy drobných hlodavců. Jelikož provozovna není dostatečně ochráněna proti pronikání škůdců, SZPI na místě vydala zákaz užívání prostor celého skladu.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder