Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Inspekce v Praze odhalila téměř 200 kg drůbežího masa neznámého původu

Bezmála 200 kg mraženého a chlazeného drůbežího masa objevili pracovníci Státní veterinární správy (SVS) v Praze na Smíchově. Masu chybělo řádné značení a z předložené dokumentace nebyl jednoznačný jeho původ.
Inspekce v Praze odhalila téměř 200 kg drůbežího masa neznámého původu

Ve skladu se nacházelo především zmražené kuřecí maso (celé kusy, kuřecí prsa a stehenní steaky) a v menším objemu (okolo 20 kg) chlazená kachní prsa. Na obalech jste se mohli dočíst název, skladovací podmínky či datum spotřeby, nicméně chyběla zásadní informace, a sice identifikační značka výrobce.

Na předložené dokumentaci figuroval dodavatel, jenž u SVS není registrován pro jakoukoliv manipulaci s živočišnými produkty. Doklady postrádaly také údaje o místu odeslání masa či o konkrétních distribuovaných šaržích.

Vzhledem k výše uvedeným zjištěním inspektoři zařadili produkty do kategorie potravin neznámého původu, které kvůli potenciálnímu ohrožení zdraví spotřebitele nelze uvést na trh a na místě je znehodnotili barvou. Nařídili také jejich následnou likvidaci v asanačním podniku.

Provozovatele čeká správní řízení, kde mu hrozí pokuta až 50 milionů Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder