Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Jarní kolo Sbírky potravin 2022

Doposud přineslo celorepublikové jarní kolo Sbírky potravin, jež se uskutečnilo ve 1200 prodejnách, 292 tun potravin a 33 tun základních drogistických a hygienických potřeb. Tyto prostředky nyní poputují k potřebným. Formou on-line nákupů navíc stále můžete přispívat, a to až do 1. května.
Jarní kolo Sbírky potravin 2022

Sbírka potravin je jedním z nejvýznamnějších charitativních projektů u nás. Na zajištění jejího chodu se podílí tisíce lidí z řad dobrovolníků, zaměstnanců prodejen a neziskových organizací.

„Počet lidí v nouzi závislých na potravinových bankách výrazně narůstá. Důvodem je nejen dva roky trvající koronavirová krize, která připravila mnoho Čechů dlouhodobě o výdělek, ale rovněž zdražování promítající se do všech potřeb obyvatel. Lidí, kteří přicházejí pro potravinovou pomoc, je bohužel stále více. Zásob tak začínalo opravdu citelně ubývat,“ prohlásila ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová. „Velmi proto děkujeme všem dárcům, jimž není lhostejný osud lidí ohrožených chudobou nebo sociálním vyloučením. Kdo nestihl darovat v sobotu, má stále ještě týden možnost v on-line obchodech Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco.cz. Obrovské poděkování rovněž náleží i všem zaměstnancům jednotlivých obchodů a samozřejmě také dobrovolníkům za jejich ochotu a obětavost. Bez nich by celá akce v žádném případě nešla realizovat,“ dodala.

Vyjma výše zmiňovaných on-line shopů se sbírka konala v prodejnách obchodních řetězců Albert, Billa, COOP, Globus, Kaufland, Lidl, makro, Penny Market, Tesco a také v síti drogerií ROSSMANN.

„Negativní dopady koronavirové epidemie do života českých obyvatel jsou skutečně citelné. Jsem proto opravdu moc rád, že se do jarního kola Sbírky potravin opět zapojily všechny velké obchodní řetězce. Poděkování patří všem jejich kmenovým zaměstnancům i brigádníkům, kteří přispěli ke zdárnému průběhu této velmi potřebné akce. Je nutno připomenout, že řetězce rozšiřují své aktivity, poskytují logistické kapacity a pro potravinové banky navyšují průběžné i jednorázové dary,“ přidal poděkování prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.

Darované zboží zamířilo do skladů, odkud bude distribuováno na pomoc seniorům, rodičům samoživitelům, pěstounským rodinám, hendikepovaným lidem, dětem z dětských domovů atp. v rámci celé České republiky.

Sbírku potravin organizuje Česká federace potravinových bank v kooperaci se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR, obchodními řetězci, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru. Koná se od roku 2019, vždy na jaře a na podzim (vyjma předloňského jarního kola, které bylo kvůli koronavirové epidemii zrušeno).

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder