Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Kefír z Mléčné farmy Jehnědí přišel o značku Regionální potravina

Státní veterinární správa během kontroly Mléčné farmy Jehnědí v okrese Svitavy shledala, že zde došlo k porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání. Rozhodla proto o odejmutí značky Regionální potravina Pardubického kraje místního kefíru.
Kefír z Mléčné farmy Jehnědí přišel o značku Regionální potravina

„V hospodářství byl téměř všechen skot ve zhoršené výživné kondici, většina zvířat byla ustájena v nevyhovujících podmínkách, na pastvině za domem se vyskytovalo velké množství potenciálně nebezpečných předmětů,“ popsala zjištěné skutečnosti mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu Vladimíra Nováková. Majitelka farmy paní Jana Svatošová s rozhodnutím nesouhlasí a podala proto odvolání. Problémy s chovem připouští, nicméně je nepovažuje za závažné a postup fondu jí přijde příliš přísný.

Logem Regionální potravina se mohou pyšnit nejkvalitnější zemědělské a potravinářské výrobky, kterým se podaří zvítězit v krajských soutěžích. Navíc musí splňovat určitá kritéria – být vyrobeny v daném regionu, obsahovat minimálně 70 % místních surovin a hlavní složka musí být výhradně tuzemského původu. Značku jako takovou vlastní a uděluje Ministerstvo zemědělství, administrativní záležitosti má na starost Státní zemědělský intervenční fond.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder