Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Konec plastových obalů v projektu Ovoce, zelenina a mléko do škol

V novém školním roce se ovoce a zelenina pro děti ve školách zapojených do projektu Ovoce, zelenina a mléko do škol přestane balit do plastových obalů. Úpravu nařízení o podmínkách pro poskytování podpory na dodávky ovoce, zeleniny a mléka do škol schválila vláda, mj. se změní také doprovodná vzdělávací opatření a výběr a schvalování žadatelů o tuto podporu.
Konec plastových obalů v projektu Ovoce, zelenina a mléko do škol

„Nemá smysl, aby děti ve školách dostávaly rozkrájené kousky ovoce balené do jednotlivých plastových obalů, vzniká tím hodně zbytečného odpadu. V poslední době to bylo právem kritizováno, proto jsme jako Ministerstvo zemědělství navrhli, aby děti ovoce a zeleninu dostávaly jako celé kusy a bez plastových balení,“ vysvětlil ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

Ministerstvo zemědělství současně navrhlo, aby od školního roku 2023-2024 minimálně 10 % dodávaných produktů pocházelo z ekologického zemědělství.

Novela se snaží reagovat na změnu nařízení Evropské unie, s ohledem na nové demonstrativní vymezení činností, jež se mohou stát součástí doprovodných vzdělávacích opatření v rámci školního projektu, a to v souladu s legislativou České republiky. Například upravuje povinnost schváleného žadatele informovat školy o dostupných doprovodných vzdělávacích opatřeních a současně specifikuje období, v jakém je musí žadatel udělat.

Projekt EU Ovoce, zelenina a mléko do škol má přispět k trvalému zvýšení konzumace daných potravin, pomoci vytvořit zdravé stravovací návyky dětí, bojovat proti dětské obezitě a obrátit trend klesající spotřeby výše zmíněného sortimentu.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder