Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Kontroly v areálu SAPA pokračují

Vzhledem k předchozím zjištěním pokračují kontroly v areálu pražské tržnice SAPA. Státní veterinární správa společně s policisty a pracovníky celní správy provedla další šetření. Při něm odhalila hned několik prohřešků.
Kontroly v areálu SAPA pokračují

V pěti případech došlo k pochybení při přepravě masa a masných výrobků. Při kontrole převozu vepřového masa a střev s obsahem, o celkové váze cca 50 kg, nebyly produkty řádně označeny a prodejce nedokázal doložit původ produktů. Vepřová střeva včetně obsahu navíc nejsou určena pro výživu lidí. Dále inspekce odhalila přepravu zmrazeného drůbežího a vepřového masa v množství 13 kilogramů při nedostatečné teplotě. Ta může vést ke kontaminaci bakteriemi a ohrozit tak zdraví spotřebitele. I zde chyběly doklady o původu potravin a navíc produkty nebyly správně označeny. V obou případech byly dané potraviny na místě znehodnoceny barvou a prodejci je musí na vlastní náklady nechat neškodně zlikvidovat v asanačním podniku. Dále tu máme případ týkající se přepravy masných výrobku vozidlem bez řádné registrace pro daný účel. Trán Ngoc Thach vezl neoznačené (v češtině) potraviny, bez dokladu původu určité části, ve vozidle s exkrementy a zanedbaným úklidem.  A poslední případ mimo jiné přepravoval navíc i balenou zeleninou, bylinky a tofu, taktéž v nedostatečné hygieně a bez řádného značení

Alarmující hygienická situace byla příčnou uzavření prodejny kontrolované osoby Son Tung Pham, neboť v prodejně i jejím zázemí byly nalezeny výkaly hlodavců. S tímto zjištěním souvisí i zákaz uvést na trh 61 kilogramů potravin, jež postrádaly jakýkoliv doklad o svém původu.

Se všemi subjekty bude zahájeno správní řízení o uložení sankce.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder