Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Ministerstvo zemědělství předloží vládě návrh na pomoc živočisné výrobě

Ministerstvo zemědělství vymýšlí další způsob finanční podpory, jak pomoci českému zemědělství v oblasti chovu dojnic a prasat.
Ministerstvo zemědělství předloží vládě návrh na pomoc živočisné výrobě

Čeští chovatelé dojnic a prasat, kteří dlouhodobě bojují s nízkými výkupními cenami na trhu pomůže finanční injekcí Ministerstvo zemědělství. Dokončené návrhy z Ministerstva budou v nejbližší době předloženi vládě ke schválení. Zemědělci, aby mohli získat finanční kompenzaci musí splnit podmínku v navrhovaných dokumentech. Informoval o tom ministr Jurečka na nedávném Svazu chovatelů českého strakatého skotu v Radešínské Svratce.

Zemědělci ovšem sami přiznávají, že dotace pro nejsou samospásné. Největším problémem jsou pro ně obchodní řetězce, kteří tlačí na nízké ceny, kde pak tratí nejvíce peněz.

Podle slov Jurečky nechce Ministerstvo zemědělství, aby zemědělci snižovali své stavy hospodářských zvířat. Pomocí dotací by se tak udržela produkce na stejné úrovni. Peněžní kompenzaci mohou žádat chovatelé, kteří jsou a nebo se stanou členy v organizaci producentů, nebo jsou případně zapojeni v ekologickém hospodářství, v režimu kvality nebo absolvují speciální manažerské školení.

Finanční pomoc ve výši 559 milionů korun pro živočišnou výrobu, která je v celoevropské krizi bude z poloviny vykryta z rozpočtu EU a z druhé poloviny z národních zdrojů.

Ministerstvo zemědělství si od toho slibuje udržení ekonomické situace chovatelů a úrovně živočišné výroby v ČR jak tomu bylo doposud.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder