Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Nelegální sklad potravin

Veterinární inspektoři z Olomouckého kraje objevili nelegální sklad potravin v Lipníku nad Bečvou. Našli v něm téměř 17 tun potravin živočišného původu (především ryby, mořské plody, hovězí a drůbeží maso) a 4000 kusů vajec.
Nelegální sklad potravin

Pracovníci Státní veterinární správy (SVS) obratem uvalili zákaz uvádění produktů z výše zmíněného skladu na trh.

Na místě se vyjma jiného nacházelo cca 75 kg krevet různých šarží s prošlými daty použitelnosti. Inspektoři je znehodnotili obarvením a provozovatel je nyní musí nechat na vlastní náklady zlikvidovat v asanačním podniku.

Živočišné produkty z neschváleného zařízen, vzhledem k nemožnosti ověření dodržování platné legislativy (pozn. skladovacích podmínek, dodržování správné hygienické praxe atp.), představují potenciální riziko pro zdraví spotřebitelů.

Součástí objektu byl také sklad s neřízenou teplotou. V Době kontroly se v něm nenacházely potraviny živočišného původu, nicméně zde byly odhaleny závažné hygienické nedostatky. Stejně tak manipulační chodby a sociální zařízení neodpovídaly standardům potravinářského podniku.

Ve skladu byly uloženy i potraviny jiného než živočišného původu, proto postoupila SVS podmět k došetření také Státní zemědělské a potravinářské inspekci.

Kontrolovanou osobu čeká správní řízení, ve které jí hrozí pokuta až ve výši 500 tisíc Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder