Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Nelegální výrobna chovatele skotu ze Semilska

Pracovníci Státní veterinární správy (SVS) Libereckého kraje při kontrole domácí porážky skotu u chovatele v obci Všeň na Semilsku zjistili nelegální výrobu masných produktů.
Nelegální výrobna chovatele skotu ze Semilska

V prostorách výroby, které neprošly schvalovacím procesem, se nacházelo 110 kg výrobků typu špekáčky, párky, marinované vepřové maso, aj. Maso nebylo získáno z registrovaných jatek, tudíž neprošlo veterinární prohlídkou.

„U chovatele jsme dělali kontroly pravidelně, teď jsme se ale zaměřili právě na domácí porážku“, uvedl ředitel krajské veterinární správy v Liberci. Maso a výrobky z domácí porážky jsou určeny výhradně pro spotřebu chovatele, jeho rodinu a tzv. osoby blízké. „Produkty kontrolovaná osoba nabízela odběratelům mimo jiné prostřednictvím sociální sítě,“ uvedl mluvčí SVS Petr Majer. Prokazatelně docházelo k uvádění těchto výrobků na trh a tedy k dalšímu nelegálnímu počinu provozovatele.

Veškeré výrobky inspektoři na místě znehodnotili barvou a předali je k neškodné likvidaci asanačnímu podniku. Kontrolovanou osobu nyní čeká správní řízení, ve kterém jí hrozí sankce až 1 milion Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder