Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Nevhodně převážené maso a masné výrobky mířící do dětského tábora zadrželi celníci a veterináři

Pracovníci celní správy při odhalení potravin v dodávce nezaváhali a ke spolupráci přizvali veterinární inspektory. Díky tomu se podařilo zadržet 251 kg masa a masných výrobků přepravovaných v nevyhovujících podmínkách, které směřovaly do dětského tábora na jihu Čech.
Nevhodně převážené maso a masné výrobky mířící do dětského tábora zadrželi celníci a veterináři

Kontrola proběhla na parkovišti u města tábor. Vozidlo bez chladícího zařízení vezlo 105 kg různých částí vepřového masa, 62 kg drůbežího masa, 50 kg masných výrobků a 34 kg nebaleného mletého masa. Absence potřebného zařízení se již začala projevovat. Produkty byly částečně rozmražené a tekla z nich tekutina. Nevyhovující teploty potvrdilo i kontrolní měření. Část zásilky nebyla označena a chyběla i průvodní dokumentace. Přepravce se navíc neregistroval, jak ukládá platná legislativa, u Krajské veterinární správy (dále jen KHS). Během šetření pak vyšlo najevo, že potraviny byly určeny pro dětský tábor u obce Rosička (pozn. okres Jindřichův Hradec).

Vzhledem k výše zjištěnému a možnému ohrožení zdraví konzumentů inspektoři veškerý náklad na místě znehodnotili barvou a nařídili jeho neškodnou likvidaci v asanačním podniku na náklady provozovatele. Tomu také hrozí pokuta až jeden milion Kč. Podnět k prošetření pak obdržela i Krajská hygienická stanici, která okamžitě vyrazila prozkoumat hygienické podmínky daného dětského tábora. „Zjistili jsme, že tam měli domluvené u nějaké paní mrazáky, jenže do nich už nebylo co uložit. Když jsme tam přišli, byly prázdné. Tábor si zajistil zásobování jiným způsobem,“ komentovala průběh kontroly ředitelka KHS Květoslava Kotrbová.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder