Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Obchodní řetězec Albert spustil pilotní projekt bezobalového prodeje

Obchodní řetězec Albert se snaží držet krok s konkurencí a vyjít vstříc požadavkům spotřebitelů. Po spuštění e-shopu se proto rozhodl vyzkoušet bezobalový prodej cca třiceti druhů suchých potravin ve svém hypermarketu v Praze (Nové Butovice).
Obchodní řetězec Albert spustil pilotní projekt bezobalového prodeje

„Naši zákaznici mají o alternativní druhy obalů rostoucí zájem,“ vysvětluje tento krok vedoucí marketingu Jiří Mareček. Ve zmíněném hypermarketu si nyní každý může navážit potraviny z násypníků do recyklovatelného papírového sáčku. V nabídce nalezne například luštěniny, ořechy, ovesné vločky, kuskus, rýži, bulgur, aj. Vše v biokvalitě. O případném rozšíření sortimentu rozhodne zájem kupujících.

Již nyní je na prodejnách možné nabírat ovoce, zeleninu a pečivo do vlastních průhledných sáčků. U látkových a tkaninových druhů je však nutné sáček odvážit, což v praxi znamená, že se musí na pokladně jeho obsah vyndat. U nové bezobalové nabídky by byl tento postup problematický. Váhy jsou kalibrovány pouze na připravené papírové sáčky. Podle slov mluvčího společnosti roste i trend, kdy zákaznici nad používáním jednorázových obalů přemýšlí. Například při nákupu ovoce ve slupce v menším množství si jej vůbec nevezmou.

V současné chvíli nabízí mražené zboží na váhu Globus a cestou bezobalového ekologicky šetrnějšího způsobu prodeje se již dříve pustili také internetový prodejci Rohlík.cz a Košík.cz. Ty testují systém zálohovaných obalů, které můžete do obchodu posléze vrátit. Nejdále v tomto ohledu zůstávají nezávislé kamenné obchody, které svým klientům umožňují přinést si vlastní odnosnou nádobu (skleněnou, plastovou) a krom tzv. suchých potravin nabízí i drogistické zboží.

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder