Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Podzimní kolo Sbírky potravin

V letošním podzimním kole celorepublikové Sbírky potravin se vybralo 526 tun potravin a 58 tun drogistického zboží.
Podzimní kolo Sbírky potravin

Do projektu se zapojily obchodní řetězce Albert, Billa, COPP, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, Tesco; sítě drogerií dm drogerie markt a ROSSMANN a e-shopy Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco. Čísla nemusí být finální, neboť některé zaměstnanecké a firemní sbírky probíhají až do Giving Tuestady (pozn. v roce 2022 připadá na 29. listopad).

„Velmi mě těší, že i v těchto obtížných časech měli Češi o Sbírku potravin zájem a pomohli, ať už osobním darováním ve více než 1400 prodejnách nebo prostřednictvím 14denní on-line formy. Díky nim budou mít desetitisíce lidí spokojenější Vánoce. Za všechny tyto projevy solidarity chci všem opravdu moc poděkovat,“ prohlásila ředitelka České federace potravinových bank Veronika Láchová.

Potravinové sbírky začaly v České republice před 10 lety, od roku 2019 se Sbírka potravin koná 2x ročně (na jaře a na podzim). Jedná se o jednu z největších dobročinných akcí u nás. Darované zboží putuje do skladů potravinových bank, odkud je následně distribuováno skrze charitativní organizace a města či obce potřebným, především seniorům, rodinám v krizi, rodičům samoživitelům, hendikepovaným atp.

„Bohužel stále narůstá počet osob odkázaných na pomoc potravinových bank, meziročně to je o 35 % víc. I z toho důvodu jsme v současnosti připraveni se aktivně podílet na rozšíření sbírky na další komodity, jakými jsou nábytek nebo textil,“ uvedl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder