Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Pomocná ruka ve formě dotací pro chovatele prasat a drůbeže

Pro překonání současné složité situace v chovech prasat a drůbeže mohou chovatelé do 31. ledna 2023 žádat o dotaze z dotačního programu 8.F. Podpora vybraných činností a opatření zaměřených proti šíření nákaz prasat a ozdravování chovů drůbeže zvýšením biologické bezpečnosti.
Pomocná ruka ve formě dotací pro chovatele prasat a drůbeže

Program má za úkol přispět chovatelům na činnosti zamezující rozšiřování nebezpečných nákaz v chovech. Příspěvky lze tedy využít např. na nákup dezinfekce, ošetření krmiva, mechanickou očistu stájí atp. Program 8.F.c. je určen pro chovatele drůbeže a program 8.F.d. pro chovatele prasat.

Tato klíčová odvětví živočišné výroby (sektor prasat i drůbeže) nejvíce postihly vysoké ceny energií. Bez finanční podpory hrozí zánik chovů nebo částečné omezení podnikání. V rámci programu budou vypláceny zálohy až do výše cca 50 % nárokované dotace. Ty by měly zmírnit problémy zemědělců s nedostatkem hotovosti.

Rozhodnutí ohledně přidělení dotace a následné co nejzazší vyplacení zálohy bude spadat do kompetence Státního zemědělského intervenčního fondu.

Bližší informace o programu naleznete zde.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder