Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Porušení předpisů v pražské tržnici SAPA

Společná kontrola pracovníků Státní veterinární správy a Celního úřadu odhalila v areálu tržnice SAPA (pozn. Praha – Libuš) závažná pochybení hned u tří kontrolovaných subjektů.
Porušení předpisů v pražské tržnici SAPA

Ve dvou případech došlo k porušení legislativy v rámci přepravy potravin, kdy kontrolované osoby převážely ryby, olihně, krabi, chlazené masné výrobky či chlazené vepřové uši bez označení nebo bez dokladů o původu. Část zboží, z důvodu nedodržení teplotního řetězce při přepravě, vykazovala smyslové změny. Na místě proto inspektoři znehodnotili barvou téměř 100 kg potravin. Kontrolovaným osobám následně nařídili jejich likvidaci v asanačním podniku na vlastní náklady. Jednomu z přepravců navíc chyběla registrace pro přepravu potravin a závadná zjištění u něj SVS identifikovala už v minulosti.

Další problém představoval nelegální sklad, v němž se nacházely a následně z něj byly distribuovány zmrazené potraviny. Provozovatel se na místě dočkal okamžitého zákazu činnosti.

Z šetření vyplynulo, že v areálu velmi pravděpodobně dochází také k přestupkům v oblasti rostlinné produkce a živnostenských oprávnění, které však nespadají pod kompetence SVS. Ta proto předá podněty Státní zemědělské a potravinářské inspekci a Živnostenskému úřadu.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder